Asistent / Asistentka, Sekretář / Sekretářka s výukou angličtiny - rekvalifikační kurz

128 hodin e-learning

Kurzy Administrativa Kurzy Angličtina Rekvalifikační kurzy

Cena kurzu: Místo konání
21 000 Kč-20 %
16 800 Kč
(Osvobozeno od DPH)
nebo zdarma přes úřad práce
Centrum služeb pro podnikání, Bělehradská 77, Praha 2 (Mezi I. P. Pavlova a Nám. Míru - mapa)

Rekvalifikace - Úřad práce

 • Současná legislativa poskytuje nezaměstnaným možnost, požádat o uhrazení rekvalifikačního kurzu úřad práce. Co je rekvalifikační kurz?
 • Je však pouze na zvážení schvalovací komise úřadu práce, zda žádost o proplacení kurzu schválí. Schvalovací proces trvá 4 týdny.
Všichni zájemci o zaměstnání, kteří jsou v evidenci úřadu práce, mají podle ustanovení §109 a zákona o zaměstnanosti možnost vlastního výběru rekvalifikačního kurzu. Vynaložená částka na zvolenou rekvalifikaci pro 1 uchazeče na období 3 let je maximálně 50 000 Kč. Žádost musí projít schvalovacím procesem komise úřadu práce, která ji posuzuje z hlediska uplatnění na trhu práce. Pokud chcete požádat úřad práce o proplacení některého z našich rekvalifikačních kurzů, kontaktujte nás a my Vám pomůžeme připravit všechny nezbytné podklady.

Jak na rekvalifikace (e-book)

Dozvíte se:

 • Je rekvalifikace pro vás?
 • Jaké obory jsou nejžádanější?
 • Na co si dát pozor při výběru rekvalifikačního kurzu?
 • Jak získat rekvalifikační kurz zdarma?
 

Jak získat rekvalifikační kurz zdarma přes úřad práce

 1. Objednejte si vhodný rekvalifikační kurz a uveďte v objednávce, že jste registrován(a) na úřadu práce.
 2. Zašleme Vám veškeré dokumenty potřebné pro to, aby Vám úřad práce mohl schválit a proplatit Váš kurz. Obdržíte od nás kalkulaci, cenovou nabídku, kopii schválené akreditace daného kurzu, včetně obsahové náplně vybraného rekvalifikačního kurzu.
 3. Úřad práce Vám, v případě schválení Vaší žádosti, předá potvrzení o úhradě kurzu, které odevzdáte v našem školícím středisku. Tím budete do kurzu zařazeni.
 4. Výše uvedené kroky musí být vyřízeny před zahájením rekvalifikačního kurzu. Schvalovací řízení na úřadu práce trvá 4 týdny.
Nesplňujete požadavky pro získání rekvalifikačního kurzu zdarma? Zažádejte o slevu. Potřebujete-li poradit, neváhejte nás kontaktovat.

Náš tip

Aktuální akce

Akreditace kurzu

Rekvalifikační kurz akreditovaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR - číslo akreditace: MSMT-6530/2016-1/17. Naše vzdělávací centrum získalo pro profesní kvalifikaci Asistentka / asistent autorizaci Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.

Cíle kurzu:

V tomto kurzu se připravíte na vykonávání profese asistentka / asistent. Naučíte se pracovat s počítačem, vytvářet pracovní a obchodní písemnosti, zpracovávat administrativní agendu, řídit a organizovat chod sekretariátu, řešit konfliktní situace, ovládat pravidla obchodní komunikace a firemní kultury. Měsíc se budete věnovat intenzivní výuce angličtiny.

Popis:

Pro koho je kurz určen:

 • Pro všechny, kteří chtějí vykonávat profesi asistentka / asistent.
 • Pro všechny, kteří se chtějí naučit mluvit anglicky a zároveň získat znalosti z oblastí – řízení sekretariátu, práce na počítači, tvorba písemností, vedení administrativy, komunikace.
 • Pro zájemce o rekvalifikaci.
 • Vstupní předpoklady: Znalosti anglického jazyka na úrovni „falešný začátečník“.
 • Vyučovací jazyk: Český.

Co Vám kurz přinese:

 1. Kurz se skládá z několika tematických bloků, které Vás připraví na vykonávání profese asistentka / asistent. Naučíte se:
  • Řídit a organizovat chod sekretariátu.
  • Pracovat s počítačem v programech MS Word (tvorba textů) , MS Excel (tvorba tabulek), MS PowerPoint (tvorba prezentací) a MS Outlook (elektronická pošta).
  • Vytvářet pracovní a obchodní písemnosti v souladu s normou ČSN 01 6910.
  • Zpracovávat administrativu včetně pravidel evidence a archivace.
  • Zvládat komunikační techniky pro vyjednávání, argumentaci a řešení pracovních konfliktů.
  • Mluvit anglicky.
 2. Osvojíte si žádanou a perspektivní profesi.
 3. V průběhu studia může zdarma využívat e-learning, který Vám pomůže zopakovat si znalosti z výuky a připravit se do praxe i na závěrečnou zkoušku.
 4. Získáte potvrzení o rekvalifikaci a osvědčení o profesní kvalifikaci.

Obsah:

Kurz se skládá ze 7 oblastí:

 1. Angličtina: Výuka anglického jazyka od základů gramatiky až po napsání jednoduchého obchodního dopisu. Výuka je intenzivní a probíhá rychlejším tempem. Témata – Já a moje rodina. Můj program. Cestování. Zaměstnání.
 2. Vedení administrativy: Základní administrativní činnosti. Zápisy z porady. Základní činnosti v sekretariátu. Efektivní telefonování.  Organizace a řízení sekretariátu. Osobnost asistentky.
 3. Písemná komunikace: Tvorba pracovních písemností dle ČSN 01 6910. Pravidla pro psaní textů. Obchodní dopisy. Smluvní písemnosti. Personální písemnosti. Právní písemnosti. Evidence. Archivace. Datové schránky. E-mailová komunikace.
 4. Základy práce s počítačem: MS Word (tvorba textů).  MS Excel (tvorba tabulek). MS PowerPoint (tvorba prezentací). MS Outlook (elektronická pošta).
 5. Komunikace: Psychologie osobnosti.  Komunikace. Argumentace. Vyjednávání. Asertivita. Řešení konfliktů na pracovišti. Rétorika a prezentační dovednosti. Motivace. Syndrom vyhoření. Myšlenkové mapy.
 6. Firemní procesy: Principy řízení organizace. Manažerské dovednosti. Organizační struktura. Zásady firemní kultury. Povinnosti organizace v oblasti BOZP.
 7. Společenské vystupování: Organizace a příprava společenských akcí. Základní pravidla společenského styku. Stolování a pohoštění. Společenská setkání.

Studijní materiály:

Náš lektorský tým pro Vás připravil studijní materiály, které Vás budou provázet nejen celým studiem, ale i Vaší praxí. Podívejte se na jejich ukázky:

E-learning:

 • Posluchači kurzu mají k dispozici zdarma e-learning.
 • Obsahuje materiály, které posluchačům umožní zopakovat si to nejdůležitější z výuky a také otestovat si znalosti získané v průběhu výuky.
 • Ovládání e-learningu je velmi jednoduché.
 • Používání e-learningu není pro posluchače povinné.
 • Více se o e-learningu dozvíte zde.

Doklad o absolvování:

Absolvent tohoto kurzu obdrží 2 osvědčení – Osvědčení o absolvování akreditovaného rekvalifikačního kurzu a Osvědčení o získání profesní kvalifikace, které nahrazuje školní vzdělání v daném oboru. (Osvědčení je veřejnou listinou stejně jako vysvědčení, výuční list nebo diplom o absolutoriu, má celostátní platnost při prokazování dosažené kvalifikace zaměstnavateli.)

Čas konání kurzu:

Kurz nabízíme ve 2 variantách – dopolední kurz nebo odpolední kurz.

Dopolední kurz:

 • Výuka angličtiny probíhá od 8:30 do 12:00 hodin.
 • Ostatní výuka probíhá od 8:00 do 13:00 nebo od 8:30 do 13:30 hodin.

Zařazení kurzu:

 • Odborný směr rekvalifikačního kurzu: Administrativa.
 • Povolání: Administrativní pracovník.
 • Profesní kvalifikace: Asistent / Asistentka, Sekretář / Sekretářka.
 • Akreditovaný vzdělávací program: Asistent/ka, sekretář/ka (PK; v rozsahu 128 hodin teoretické výuky)

Skvělé uplatnění

Po kvalitních asistentech/asistentkách je velká poptávka.


Nabídky práce pro asistenty/asistentky v Praze a okolí

Foto z kurzů

Reference:

Kurz, který má smysl. Je výborný pro zdokonalení se v angličtině, v práci s počítačem a pro získání znalostí z oblasti administrativy.

Olga Mašková, mas.kova(zavinac)seznam.cz

Kurz byl pro mě obrovským přínosem ve všech modulech. Naučila jsem se zde vše potřebné a pochopila i věci, které mi dříve nešly. Ohromil mě skvělý přístup, obrovská trpělivost i znalosti všech lektorů. Na 100% doporučuji.

Kateřina Bělobrádková, maddox(zavinac)email.cz

Se všemi lektory jsem byla spokojená, výuka probíhala příjemnou a srozumitelnou formou. Co se týká anglického jazyka, musím říci, že jsem byla téměř úplný začátečník a mám pocit, že mi výuka byla opravdu přínosem. Lektorka vysvětluje látku srozumitelným způsobem. Myslím, že jsem se opravu hodně naučila. Děkuji!

Daniela Fliegerová, flieger.daniela(zavinac)seznam.cz

Kurz byl systematický, logický a učily se v něm podstatné věci, byl hodně vzdělávací. Výuka probíhala zábavnou formou a hodně jsem se naučil.

Jiří Kryštof, jiri.kristof(zavinac)centrum.cz

Kurz bych hodnotila velmi kladně. Hodiny mě bavily. Lektoři jsou velmi milí, ochotní. Hodně jsem se toho naučila a posunulo mě to zase o kousek dál. Jsem ráda, že jsem si osvěžila zapomenutou angličtinu.

Lenka Hanžlíková, lenka.hanzlikova(zavinac)centrum.cz

Kurz byl skvělý, za krátkou dobu jsem se toho hodně naučila. Nikde se mi tak nevěnovali jako tady. Kurz doporučuji, protože se v něm člověk opravdu hodně naučí.

Lenka Matajzlíková, l.m.girl(zavinac)seznam.cz

S náplní kurzu jsem spokojená. Lektoři jsou příjemní, ochotní a srozumitelně vysvětlují probíranou látku.

Lucie Naxerová, l.naxerova(zavinac)centrum.cz

Kurz doporučuji. Získáte zde zkušenosti, které se nedají vyčíst z knih.

Jana Jelínková, jelinkova.jan(zavinac)seznam.cz

Kurz je výborný a lektoři také.

Viktorie Saveljeva, viktoryann27.7(zavinac)seznam.cz

Vše bylo perfektní. Všichni lektoři byli příjemný a profesionální. V průběhu studia jsem využila i e-learning, který byl přínosný.

Petra Lubasová, plubasova(zavinac)yahoo.com.

Myslím, že kurz je opravdu obsáhlý. Naučila a upřesnila jsem si spoustu dovedností, které určitě využiji v praxi. Lektoři jsou profesionálové a ví, o čem mluví, dávají praktické rady do pracovního života.

Kateřina Wasylkiwová, katkawasylkiwova(zavinac)atlas.cz

Kurz hodnotím kladně. Lektoři jsou výborní. Jsem spokojená.

Ilona Kuthanová, ilona.kuthanova(zavinac)centrum.cz

Obecné informace ke kurzům

Přečtěte si, jak se na naše školení přihlásit. Dozvíte se, jak celý kurz probíhá a na co se připravit.


Organizační informace

Výuka probíhá v centru Prahy, ulice Bělehradská 77, Praha 2 – mapa. Vaše první cesta při zahájení kurzu povede do 2. patra, kde se seznámíme a dozvíte se, ve které učebně bude Vaše výuka probíhat. Přijďte o 20 minut dříve, aby na vše bylo dostatek času a Vy se cítili dobře. S sebou si vezměte blok, pero a v případě účetního kurzu kalkulačku. Veškeré organizační dotazy Vám zodpoví naše milé referentky.

Slevy a balíčky

Usilujeme o dostupnost kurzů každému. Proto spolupracujeme s úřady práce a různými sdruženími, přes které je možno kurz získat zdarma. Pokud patříte v současnosti mezi rodiče na MD nebo RD, studenty nebo již objednáváte několikátý kurz, máte nárok na slevu 10%.

Individuální školení pro firmy

Na základě našich zkušeností připravíme firemní školení sestavené podle Vašich konkrétních požadavků. Inspirovat se můžete vypsanými kurzy, ale rádi zohledníme Vaše přání. Zaměstnance pošlete k nám nebo lektoři přijdou do Vaší firmy. Kontaktujte nás.