Daňová evidence (dříve jednoduché účetnictví) - rekvalifikační kurz

40 hodin

Kurzy Podnikání Kurzy Účetnictví Rekvalifikační kurzy

Cena kurzu: Místo konání
5 900 Kč-20 %
4 720 Kč
(Osvobozeno od DPH)
nebo zdarma přes úřad práce
Centrum služeb pro podnikání, Fügnerovo náměstí 1866/5, Praha 2 (5 minut od I. P. Pavlova a náměstí Míru, směr Nuselský most - mapa)

Rekvalifikace - Úřad práce

 • Současná legislativa poskytuje nezaměstnaným možnost, požádat o uhrazení rekvalifikačního kurzu úřad práce. Co je rekvalifikační kurz?
 • Je však pouze na zvážení schvalovací komise úřadu práce, zda žádost o proplacení kurzu schválí. Schvalovací proces trvá 4 týdny.
Všichni zájemci o zaměstnání, kteří jsou v evidenci úřadu práce, mají podle ustanovení §109 a zákona o zaměstnanosti možnost vlastního výběru rekvalifikačního kurzu. Vynaložená částka na zvolenou rekvalifikaci pro 1 uchazeče na období 3 let je maximálně 50 000 Kč. Žádost musí projít schvalovacím procesem komise úřadu práce, která ji posuzuje z hlediska uplatnění na trhu práce. Pokud chcete požádat úřad práce o proplacení některého z našich rekvalifikačních kurzů, kontaktujte nás a my Vám pomůžeme připravit všechny nezbytné podklady.

Jak na rekvalifikace (e-book)

Dozvíte se:

 • Je rekvalifikace pro vás?
 • Jaké obory jsou nejžádanější?
 • Na co si dát pozor při výběru rekvalifikačního kurzu?
 • Jak získat rekvalifikační kurz zdarma?
Odesláním formuláře souhlasíte s zpracováním osobních údajů.
E-book lze také zakoupit za 500 Kč. Pro objednávku nás kontaktujte.
 

Jak získat rekvalifikační kurz zdarma přes úřad práce

 1. Objednejte si vhodný rekvalifikační kurz a uveďte v objednávce, že jste registrován(a) na úřadu práce.
 2. Zašleme Vám veškeré dokumenty potřebné pro to, aby Vám úřad práce mohl schválit a proplatit Váš kurz. Obdržíte od nás kalkulaci, cenovou nabídku, kopii schválené akreditace daného kurzu, včetně obsahové náplně vybraného rekvalifikačního kurzu.
 3. Úřad práce Vám, v případě schválení Vaší žádosti, předá potvrzení o úhradě kurzu, které odevzdáte v našem školícím středisku. Tím budete do kurzu zařazeni.
 4. Výše uvedené kroky musí být vyřízeny před zahájením rekvalifikačního kurzu. Schvalovací řízení na úřadu práce trvá 4 týdny.
Nesplňujete požadavky pro získání rekvalifikačního kurzu zdarma? Zažádejte o slevu. Potřebujete-li poradit, neváhejte nás kontaktovat.

Náš tip

Aktuální akce

Akreditace kurzu

Rekvalifikační kurz Daňová evidence (v rozsahu 40 hodin) akreditovaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR - číslo akreditace MSMT-35905/2018-1/463.

Cíle kurzu:

V kurzu Daňová evidence se naučíte, jaké zásady platí pro vedení daňové evidence (dříve jednoduchého účetnictví). Vysvětlíme Vám evidenci příjmů a evidenci výdajů, naučíme rozlišovat daňovou uznatelnost a neuznatelnost. Získáte informace o tom, co je potřeba evidovat a na co si dát pozor. Naučíte se vyplnit daňové přiznání k DPH a dani z příjmů fyzických osob. Kurz je ideální pro podnikatele.

Popis:

Kurz se skládá ze 2 částí a obsahuje oblasti, které je potřeba znát pro správné vedení daňové evidence. Kurz se zaměřuje na využití získaných znalostí v praxi.

1) Daně:

 • Daňová soustava.
 • Silniční daň.
 • Daň z příjmů.
 • Daň z příjmů právnických osob.
 • Daň z příjmů fyzických osob.
 • Daň z přidané hodnoty.

2) Daňová evidence:

 • Právní úprava.
 • Evidence příjmů a výdajů, peněžní deník.
 • Evidence pohledávek a dluhů.
 • Evidence dlouhodobého majetku a zásob.
 • Mzdová evidence.
 • Cestovní náhrady.
 • Sociální a zdravotní pojištění.
 • Vyměřovací  základy.
 • Registrace, přehledy.
 • Uzávěrkové operace. Inventarizace.
 • Placení pojistného. Škody.

Studijní materiály:

Náš lektorský tým pro Vás připravil studijní materiály, které Vás budou provázet celým studiem. Podívejte se na jejich ukázku.

Dárek:

 • Posluchači kurzu od nás získají dárek – publikaci Daňové zákony 2018.

Čas:

Kurz trvá 6 dnů. Celkový počet vyučovacích hodin: 41.

Obvykle probíhá:

 • Kurz dopolední: od 8:30 do 13:30 hodin. Výuka probíhá vybrané dny v týdnu.
 • Kurz odpolední: od 14:30 do 19:30 hodin. Výuka probíhá vybrané dny v týdnu.
 • Posluchači z obou variant kurzů mohou procvičovat probranou látku na příkladech od 13:30 do 14:30 hodin.

Doklad o absolvování kurzu:

Osvědčení o rekvalifikaci akreditované Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy ČR, které nahrazuje školní vzdělání a je jedním z podkladů při žádosti o vydání živnostenského listu

Skvělé uplatnění

Po kvalitních účetních je velká poptávka.


Nabídky práce pro účetní v Praze a okolí

Foto z kurzů

Reference:

Srozumitelné a naučné informace. Milé a příjemné lektorky, vždy se zeptaly, zda všemu rozumíme a ochotně znovu poskytovaly informace. Vše proběhlo s úsměvem a v klidu. Velká spokojenost. Určitě budu doporučovat. Tento kurz byl pro mě velice přínosný.

Ludmila Petříková, petrikovaludmila(zavinac)seznam.cz

Kurz splnil mé očekávání, i pro začátečníka je výklad a praxe v příkladech srozumitelná a tempo mi skvěle vyhovuje. Velice oceňuji praktické vysvětlování daní, daňových zákonů a daňové evidence, vyplňování tiskopisů, takže budoucí účetní se určitě bude orientovat. Pěkný a milý přístup k učícím se. Skripta a tiskopisy na vyplňování, daňové zákony - fantastické.

Charvátová Valérie, karak.val(zavinac)gmail.com

S náplní kurzy i s lektory jsem byla velmi spokojená. Kurz doporučuji.

Hana Fetterová, fhana(zavinac)seznam.cz

Kurz pro mě byl přínosný a zajímavý, jsem spokojená. Absolutně úžasná paní lektorka.

Linda Škodová, lindasram(zavinac)seznam.cz

Dobrý kurz, byla jsem spokojená.

Veronika Vošmiková, veronika.vosmikova(zavinac)seznam.cz

Kurz obsahuje vše podstatné a přínosné. Oceňuji příklady z praxe.

Bc. Hana Sedláčková, hana-sedladkova(zavinac)email.cz

Paní lektorka dávala velmi často příklady z praxe, což velmi osvětlilo celou problematiku. Vypracovala s námi různé příklady, což bylo skvělé, protože bylo přínosné vidět probíranou látku "v praxi".

Renata Štětková, rstetkova(zavinac)seznam.cz

Kurz je skvělý.

Le Huyen Trang, htrang(zavinac)seznam.cz

Obecné informace ke kurzům

Přečtěte si, jak se na naše školení přihlásit. Dozvíte se, jak celý kurz probíhá a na co se připravit.


Organizační informace

Výuka probíhá v centru Prahy, Fügnerovo náměstí 1866/5 , Praha 2 – mapa. Vaše první cesta při zahájení kurzu povede do 6. patra, kde se seznámíme a dozvíte se, ve které učebně bude Vaše výuka probíhat. Přijďte o 20 minut dříve, aby na vše bylo dostatek času a Vy se cítili dobře. S sebou si vezměte blok, pero a v případě účetního kurzu kalkulačku. Veškeré organizační dotazy Vám zodpoví naše milé referentky.

Slevy a balíčky

Usilujeme o dostupnost kurzů každému. Proto spolupracujeme s úřady práce a různými sdruženími, přes které je možno kurz získat zdarma. Pokud patříte v současnosti mezi rodiče na MD nebo RD, studenty nebo již objednáváte několikátý kurz, máte nárok na slevu 10%.

Individuální školení pro firmy

Na základě našich zkušeností připravíme firemní školení sestavené podle Vašich konkrétních požadavků. Inspirovat se můžete vypsanými kurzy, ale rádi zohledníme Vaše přání. Zaměstnance pošlete k nám nebo lektoři přijdou do Vaší firmy. Kontaktujte nás.

Politika chrany osobních údajů

Společnost Centrum služeb pro podnikání s.r.o. respektuje a chrání všechny osobní údaje, které od Vás získá. Přinášíme Vám informace o tom, s jakými osobní údaji, jakým způsobem a za jakým účelem pracujeme.