Personalistika pro praxi - rekvalifikační kurz

120 hodin e-learning

Kurzy Manažerské dovednosti Kurzy Mzdové účetnictví Kurzy Personalistika Rekvalifikační kurzy

Cena kurzu: Místo konání
18 000 Kč-20 %
14 400 Kč
(Osvobozeno od DPH)
nebo zdarma přes úřad práce
Centrum služeb pro podnikání, Fügnerovo náměstí 1866/5, Praha 2 (5 minut od I. P. Pavlova a náměstí Míru, směr Nuselský most - mapa)

Rekvalifikace - Úřad práce

 • Současná legislativa poskytuje nezaměstnaným možnost, požádat o uhrazení rekvalifikačního kurzu úřad práce. Co je rekvalifikační kurz?
 • Je však pouze na zvážení schvalovací komise úřadu práce, zda žádost o proplacení kurzu schválí. Schvalovací proces trvá 4 týdny.
Všichni zájemci o zaměstnání, kteří jsou v evidenci úřadu práce, mají podle ustanovení §109 a zákona o zaměstnanosti možnost vlastního výběru rekvalifikačního kurzu. Vynaložená částka na zvolenou rekvalifikaci pro 1 uchazeče na období 3 let je maximálně 50 000 Kč. Žádost musí projít schvalovacím procesem komise úřadu práce, která ji posuzuje z hlediska uplatnění na trhu práce. Pokud chcete požádat úřad práce o proplacení některého z našich rekvalifikačních kurzů, kontaktujte nás a my Vám pomůžeme připravit všechny nezbytné podklady.

Jak na rekvalifikace (e-book)

Dozvíte se:

 • Je rekvalifikace pro vás?
 • Jaké obory jsou nejžádanější?
 • Na co si dát pozor při výběru rekvalifikačního kurzu?
 • Jak získat rekvalifikační kurz zdarma?
 

Jak získat rekvalifikační kurz zdarma přes úřad práce

 1. Objednejte si vhodný rekvalifikační kurz a uveďte v objednávce, že jste registrován(a) na úřadu práce.
 2. Zašleme Vám veškeré dokumenty potřebné pro to, aby Vám úřad práce mohl schválit a proplatit Váš kurz. Obdržíte od nás kalkulaci, cenovou nabídku, kopii schválené akreditace daného kurzu, včetně obsahové náplně vybraného rekvalifikačního kurzu.
 3. Úřad práce Vám, v případě schválení Vaší žádosti, předá potvrzení o úhradě kurzu, které odevzdáte v našem školícím středisku. Tím budete do kurzu zařazeni.
 4. Výše uvedené kroky musí být vyřízeny před zahájením rekvalifikačního kurzu. Schvalovací řízení na úřadu práce trvá 4 týdny.
Nesplňujete požadavky pro získání rekvalifikačního kurzu zdarma? Zažádejte o slevu. Potřebujete-li poradit, neváhejte nás kontaktovat.

Náš tip

Aktuální akce

 • Právě probíhá akce NIŽŠÍ CENA O 20%. Objednejte kurz co nejdříve a akce se bude vztahovat i na Vás. Původní cena kurzu: 18 000 Kč. Nová cena: 14 400 Kč. Ušetříte: 3 600 Kč. 
 • Nezaměstnaní, vedeni na úřadu práce, mají možnost studovat celý kurz ZDARMA.
 • Vyzkoušejte naší ukázkovou hodinu zdarma.

Akreditace kurzu

Rekvalifikační kurz Personalista (PK; v rozsahu 120 hodin teoretické výuky) akreditovaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR - číslo akreditace MSMT-29475/2018-1/391. Autorizace Ministerstva práce a sociálních věcí ČR pro profesní kvalifikaci 62-007-N - číslo autorizace 2015/55.

Cíle kurzu:

V tomto kurzu získáte znalosti potřebné pro vykonávání profese personalista/personalistka. Tým lektorů poskytne posluchačům ucelený přehled z oblastí – personální management, personální činnosti, pracovní a obchodní právo, ekonomie, komunikační dovednosti, odměňování a mzdy, projektové řízení, personální marketing. Věnovat se budete například tématům: získávání a výběr zaměstnanců, řízení a plánování kariéry, komunikace v týmu, základy projektového řízení, zákoník práce a mnoha dalším.

Popis:

Komu je kurz určen:

 • Začátečníkům, kteří chtějí získat znalosti z oblasti personalistiky
 • Zájemcům, kteří si chtějí doplnit nebo připomenout základní znalosti z oblasti personalistiky
 • Pro všechny, kteří chtějí získat novou profesní kvalifikaci pro práci v oboru personalistika
 • Pro všechny, kteří se chtějí připravit na zkoušku profesní kvalifikace v oboru personalistika

Co Vám kurz přinese:

 • Získáte ucelenou znalost personalistiky. Osvojíte si jednotlivé personální činnosti a metody. Seznámíte se s současnými trendy personálního managementu. Získáte znalosti z oblasti pracovněprávních vztahů, sociálního a zdravotního pojištění, mzdového systému, podnikové ekonomiky, komunikačních dovedností, projektového řízení a dalších.
 • Naučíte se novou a zajímavou profesi, která je součástí perspektivního a neustále se rozvíjejícího oboru.
 • V průběhu studia máte možnost zdarma využívat e-learning, který Vám umožní procvičovat a opakovat si probranou látku z pohodlí domova, kanceláře a usnadní Vám tak přípravu na závěrečnou zkoušku.
 • Obdržíte Osvědčení o rekvalifikaci a Osvědčení o získání profesní kvalifikace.

Obsah kurzu:

 1. Personální činnosti: Personální práce. Role personalisty. Popisy pracovních míst. Osobní spisy zaměstnanců.  Vzdělávání a osobní rozvoj zaměstnanců. Řízení pracovního výkonu. Hodnocení pracovního výkonu.
 2. Personální management: Získávání a výběr nových zaměstnanců. Obsazování pracovních míst. Řízení a plánování kariéry. Motivace. Motivační systém organizace. Propouštění zaměstnanců z organizace. Trendy v personálním řízení.
 3. Odměňování a mzdy: Odměňování zaměstnanců. Mzdový systém organizace. Sociální a zdravotní pojištění.
 4. Pracovní právo: Zákoník práce. Pracovněprávní vztahy. Vznik pracovního poměru. Ukončení pracovního poměru. Změny pracovního poměru. Překážky na straně zaměstnance a zaměstnavatele. Pracovní doba. BOZP. Lékařské prohlídky. Ochrana osobních údajů.  Listina základních práv a svobod.  Antidiskriminační zákon.
 5. Obchodní právo: Základy obchodního práva. Obchodní smlouvy.
 6. Komunikační dovednosti: Komunikace v týmu. Zvládání náročných komunikačních dovedností. Komunikace verbální a neverbální. Vyjednávání.
 7. Manažerské dovednosti: Psychologie osobnosti. Stres management. Time management. Syndrom vyhoření.
 8. Řízení projektů: Základy projektového řízení. Fáze projektu. Rizika projektu. Role členů projektu.
 9. Personální marketing: Základy personálního marketingu. Marketingový mix. Komunikační mix. Personální výzkum. Značka zaměstnavatele.
 10. Ekonomický modul: Základy ekonomiky. Podniková ekonomika.
 11. Písemná komunikace: Tvorba písemností dle ČSN 01 6910. Pravidla pro psaní textů. Datové schránky. Archivace a skartace.
 12. MS Excel a MS PowerPoint: Zpracování dokumentů na počítači v aplikaci MS Excel a MS PowerPoint.

Studijní materiály:

Ve spolupráci s odborníky na jednotlivé obory jsme pro Vás připravili studijní materiály, které Vás budou provázet nejen studiem, ale i Vaší praxí. Podívejte se na jejich ukázku.

E-learning:

 • Posluchači kurzu mají k dispozici zdarma e-learning .
 • Obsahuje materiály, které posluchačům umožní zopakovat si to nejdůležitější z výuky a také otestovat si znalosti získané v průběhu výuky.
 • Ovládání e-learningu je velmi jednoduché.
 • Používání e-learningu není pro posluchače povinné.
 • Více se o e-learningu dozvíte zde.

Čas:

Kurz probíhá ve vypsané dny od 9:00 do 14:00 hodin nebo od 14:30 do 19:30 hodin. Celkový počet vyučovacích hodin je 120.

Doklad o absolvování:

Absolvent tohoto kurzu obdrží 2 osvědčení – Osvědčení o absolvování akreditovaného rekvalifikačního kurzu a Osvědčení o získání profesní kvalifikace, které nahrazuje školní vzdělání v daném oboru. (Osvědčení je veřejnou listinou stejně jako vysvědčení, výuční list nebo diplom o absolutoriu, má celostátní platnost při prokazování dosažené kvalifikace zaměstnavateli.)

Skvělé uplatnění

Po kvalitních personalistech je velká poptávka.


Nabídky práce pro personalisty/personalistky v Praze a okolí

Foto z kurzů

Reference:

Lektoři byli vynikající, vždy nás uměli správně motivovat a pochválit. Po celou dobu kurzu se nám plně věnovali a povzbuzovali nás.

Martina Adamcová, martina.adamcova(zavinac)centrum.cz

Kurz měl vysokou úroveň. Oceňuji profesionalitu lektorů.

Monika Hybrantová, m.hybrantova(zavinac)seznam.cz

Velmi zajímavý kurz. Oceňuji výborné výukové materiály a nadstandardní úroveň lektorů. Lektoři uváděli příklady z praxe, byli vstřícní, předávali své profesní zkušenosti v maximální míře.

Ilona Guluškinová, ilona.guluskinova(zavinac)seznam.cz

Náplň kurz je velmi obsáhlá, ale pro personalisty nutná - jsem s ní spokojená. Lektoři jsou velmi vstřícní, kvalifikovaní, přístupní diskusím a ochotni kdykoliv pomoci. Kurz doporučuji.

Tereza Moravčíková, terezamoravcikova(zavinac)cetnrum.cz

Kurz celkově se mi líbil - bavilo mě to. Školící centrum je dobře dostupné. Měla jsem fajn spolužačky. Organizace výuky byla v pořádku. Vše dobře fungovalo. Lektoři jsou skvělí - lidští, umí zaujmout, používají příklady z praxe.

Michala Ulovcová, u.michala(zavinac)seznam.cz

Všechny hodiny probíhaly profesionálně. Každý lektor se snažil předat co nejvíce informací. Pěkné vyučovací prostředí.

Petra Němečková, nemeckovapet(zavinac)gmail.com

Náplň kurzu je obsáhlá. Lektoři jsou vynikající. Studijní oddělení je velmi milé a vstřícné. Přednášky byly zajímavé. Dávám kurzu jedničku s hvězdičkou.

Hedvika Zachová, zachovah(zavinac)centrum.cz

Bylo to velice přínosné a zajímavé. Všichni lektoři byli vstřícní a na vysoké úrovni.

Renáta Králová, kralova.rena(zavinac)post.cz

Spokojenost. Kurz mi hodně dal.

Marcela Jovčeská, marcela1969marcela(zavinac)seznam.cz

Náplň kurzu splnila mé očekávání v nejlepším slova smyslu. Doplnila jsem si v něm, co potřebuji pro praxi.

Petra Maruščnínová, matuscinova(zavinac)lobkošicz.cz

Kurz se mi celkově líbil.

Lucie Lyerová, lyerova(zavinac)gmail.com

Kurz byl přínosný, výborné příklady z praxe. Přínosný je také e-learning.

Kateřina Chaloupková, chaloupkova2(zavinac)seznam.cz

Kurz je obsahově pestrý, podklady přehledně zpracované, e-learning praktický a užitečný. Všichni lektoři byli velmi kompetentní.

Alexandra Eisnerová, alexandra.eisnerova(zavinac)gmail.com

Kurz pro mě byl přínosem - naučila jsem se mnoho nových věcí. E-learning doporučuji!

Naděžda Zajvarová, nzajvarova(zavinac)gmail.com

Kurz je dobrý, jsem spokojená.

Anzhela Novikava, angela(zavinac)fantozzi.cz

E-learning mi pomohl při přípravě na zkoušku. Doporučuji.

Kateřina Štěpánková, vpakatestepankova(zavinac)gmail.com

S kurzem jsem byl spokojen.

Milan Kresan, m.kresan(zavinac)hotmail.com

Kurz mi dal poznatky, které se mi hodí do života a hlavně do praxe. Rozšířila jsem si obzory a mám možnost posunout se v kariéře. Je to důležitý krok k další kapitole života. Vše bylo fajn, jsem spokojená. E-learning je dobře zpracovaný, pomohl mi.

Renáta Kováčová, rennyie(zavinac)centrum.cz

E-learning je velmi užitečná věc.

Ester Grzonková, ester.grzonkova(zavinac)maranatha.cz

S náplní kurzu jsem spokojená, byla dostatečně komplexní. Na lektorech oceňuji především to, že jsou to lidé z praxe s bohatými zkušenostmi. E-learning je velice praktická pomůcka - dostatečně obsáhlá a přehledná.

Pavlína Havlová, pavlinahavlova(zavinac)gmail.com

Obecné informace ke kurzům

Přečtěte si, jak se na naše školení přihlásit. Dozvíte se, jak celý kurz probíhá a na co se připravit.


Organizační informace

Výuka probíhá v centru Prahy, Fügnerovo náměstí 1866/5 , Praha 2 – mapa. Vaše první cesta při zahájení kurzu povede do 6. patra, kde se seznámíme a dozvíte se, ve které učebně bude Vaše výuka probíhat. Přijďte o 20 minut dříve, aby na vše bylo dostatek času a Vy se cítili dobře. S sebou si vezměte blok, pero a v případě účetního kurzu kalkulačku. Veškeré organizační dotazy Vám zodpoví naše milé referentky.

Slevy a balíčky

Usilujeme o dostupnost kurzů každému. Proto spolupracujeme s úřady práce a různými sdruženími, přes které je možno kurz získat zdarma. Pokud patříte v současnosti mezi rodiče na MD nebo RD, studenty nebo již objednáváte několikátý kurz, máte nárok na slevu 10%.

Individuální školení pro firmy

Na základě našich zkušeností připravíme firemní školení sestavené podle Vašich konkrétních požadavků. Inspirovat se můžete vypsanými kurzy, ale rádi zohledníme Vaše přání. Zaměstnance pošlete k nám nebo lektoři přijdou do Vaší firmy. Kontaktujte nás.

Politika chrany osobních údajů

Společnost Centrum služeb pro podnikání s.r.o. respektuje a chrání všechny osobní údaje, které od Vás získá. Přinášíme Vám informace o tom, s jakými osobní údaji, jakým způsobem a za jakým účelem pracujeme.