Pojďte se naučit účetnictví

Obsah článku:

Studujte s námi 🙂

Již 15 let pravidelně každý měsíc otevíráme kurzy účetnictví. Vyučujeme v nich účetnictví pro úplné začátečníky i pro pokročilé. Pořádáme kurzy prezenční, dálkové, online, rekvalifikační.

Proč je dobré účetnictví studovat? Jak studium probíhá? Co Vám znalost tohoto oboru přinese? Na všechny tyto otázky najdete odpověď v následujícím článku.

Proč studovat účetnictví

Ke studiu účetnictví existuje mnoho důvodů. Patří mezi ně ty praktické – najít si dobré zaměstnání. Ale také ty osobní – udělat něco pro své vzdělání a svůj rozvoj.

Účetnictví není pouze o účtech a číslech. Je to disciplína, která pomáhá prohloubit ekonomické myšlení a rozvíjí dovednosti nezbytné jak v pracovním, tak v osobním životě jako je například analytické myšlení, práce s čísly, pečlivost, organizační schopnosti…

Studiem účetnictví získáte dovednosti, které jsou a budou velmi ceněné a žádané na trhu práce. Každá firma či podnikatel mají povinnost vést účetnictví. Proto má tento obor velkou perspektivu a nabízí mnoho pracovních příležitostí. Účetní jsou vždy potřeba, ať už je ekonomika ve vzestupu či poklesu. Získání kvalifikace v oboru účetnictví Vám tak může zajistit stabilní a perspektivní kariéru.

O účetnictví se někdy říká, že není jednoduché se je naučit. Ale podle našich zkušeností je to především otázka metodiky výuky. Účetnictví má své jasně definované principy a logické postupy. Když jeho pravidla pochopíte v základech a v souvislostech, zjistíte, že je to obor velmi snadno uchopitelný… a dokonce, že má své kouzlo. Je to obor, který je velmi systematický a srozumitelný, nabízí širokou škálu oblastí a činností.

Jak probíhá studium účetnictví

Naše kurzy účetnictví vede tým zkušených lektorů s praxí v oboru. Látku vysvětlují srozumitelně, přehledně a trpělivě. Vysvětlí a zodpoví každý Váš dotaz. Zaměřujeme se na praktické využití získaných znalostí a dovedností, proto vše procvičujeme na konkrétních příkladech z praxe.

K výuce jsme připravili studijní materiály a cvičebnice. Posluchači mají k dispozici e-learning, který ji umožní procvičovat si probranou látku prostřednictvím internetu z pohodlí domova/kanceláře a usnadní přípravu do praxe i na závěrečnou zkoušku.

Díky naší mnohaleté zkušenosti víme, jak kurz uspořádat tak, aby studium bylo pro studenty co nejpřínosnější – jak sestavit výukový program, o jaké studijní nástroje jej doplnit, jak studenty připravit na zkoušku. Víme, jak studenty naučit co nejvíce. Náš přístup je znát na atmosféře, která u nás panuje a také na výsledku, kterého studenti dosáhnou. O tom, že se nám daří svědčí reference na Firmy.cz a Google.com.

Nabídka kurzů

Naše nabídka kurzů účetnictví je široká, zohledňuje odlišné potřeby a časové možnosti studentů. Pořádáme kurzy pro začátečníky i pokročilé, s výukou na počítačích i bez nich, rekvalifikační kurzy, prezenční, dálkové i online.

Přehled všech kurzů účetnictví najdete v této tabulce a také na konci tohoto článku.

KURZY PREZENČNÍ – REKVALIFIKAČNÍ: (Výuka probíhá prezenční formou v našem vzdělávacím centru. Získáte osvědčení o rekvalifikaci.)KURZY DÁLKOVÉ – REKVALIFIKAČNÍ:
(Část výuky probíhá prezenční formou v našem vzdělávacím centru a část online. Získáte osvědčení o rekvalifikaci.)
KURZY ONLINE:
(Výuka probíhá pouze online. Kurz není rekvalifikační.)
Účetnictví, daně a mzdy pro praxiÚčetnictvíZáklady účetnictví
Účetnictví, daně a daňová evidenceÚčetnictví a daňová evidenceÚčetnictví pro pokročilé
Účetnictví, daně, daňová evidence a mzdy s praxí na PCÚčetnictví a daň. evidence (s využitím výpočetní techniky)Účetnictví pro praxi
Daňová evidence (dříve jednoduché účetnictví)Účetnictví a daně pro praxi
Účetní a Daňový specialista PremiumÚčetnictví, daně a daňová evidence
Účetnictví a Daňový specialista Premium

Rekvalifikační kurzy účetnictví

Specifickou skupinou kurzů jsou tak zvané kurzy rekvalifikační. Rekvalifikační kurzy účetnictví jsou určeny pro ty, kdo chtějí získat kvalifikaci v tomto oboru. Jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro ty, kdo už mají určité znalosti a zkušenosti a potřebují je rozšířit nebo aktualizovat. Po absolvování kurzu a úspěšném složení závěrečné zkoušky obdrží studenti Osvědčení o rekvalifikaci v oboru účetnictví.

Naše rekvalifikační kurzy účetnictví získaly akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

V současné době máte příležitost získat studium za nižší cenu a to pokud využijete právě probíhající akci „Cena nižší o 20%„, která se na rekvalifikační kurzy vztahuje.

Pokud jste v evidenci úřadu práce jako uchazeč nebo zájemce o zaměstnání, máte možnost absolvovat rekvalifikační kurzy zdarma.

Jak výuka v rekvalifikačních kurzech vypadá

V rekvalifikačních kurzech výuka probíhá od úplných základů účetnictví, aby studenti vše pochopili postupně a v souvislostech. Studijní programy jsou sestavené tak, aby se studenti naučili to, co opravdu budou potřebovat v zaměstnání. Vše procvičujeme na příkladech. Procvičování může mít podobu příkladů řešených pod vedením lektora nebo podobu online testů, k nimž se studenti mohou vracet z domova.

Nabízíme rekvalifikační kurzy prezenční, ve kterých probíhá veškerá výuka v učebnách našeho vzdělávacího centra. Také pořádáme rekvalifikační kurzy dálkové. Těm dávají přednost studenti, kteří mají méně času, nebo je pro ně složité dojíždět pravidelně do našich učeben do Prahy. Dálkové kurzy obsahují studium částečně formou prezenční výuku a částečně prostřednictvím internetu.

Jak dlouho rekvalifikační kurzy účetnictví trvají

Rekvalifikační kurzy účetnictví trvají jeden měsíc až půl roku. Záleží na tom, jaký kurz a jakou variantu studia si vyberete. Je možné studovat například kurz, který probíhá každý všední den, nebo naopak kurz, který probíhá pouze každou neděli. Nedělní kurz potom samozřejmě trvá celkově delší dobu, protože studenti přicházejí na výuku pouze 1x za týden.

Jaké jsou vstupní podmínky

Pro studium v rekvalifikační kurzech účetnictví jsou stanoveny 3 podmínky:

 • Věk nad 18 let
 • Ukončené střední vzděláním
 • Znalost češtiny

Co vám přinesou naše kurzy účetnictví

Jak už jsme uvedli, kurzy účetnictví budou přínosem pro Váš profesní i osobní rozvoj. K těm nejdůležitějším přínosům patří:

 • Ucelená znalost účetnictví a schopnost samostatně účtovat
 • Nové znalosti a dovednosti z oblasti účetnictví, ekonomie, legislativy a dalších, které můžete okamžitě začít využívat ve své praxi
 • Nová profesní kvalifikace – dostanete osvědčení o rekvalifikaci akreditované MŠMT ČR, které nahrazuje školní vzdělání v oboru
 • Možnost lepšího uplatnění na trhu práce
 • Poznáte nové zajímavé lidi, vyměníte si vzájemně zkušenosti
 • Nejdůležitější však je, že vezmete svůj život do vlastních rukou a učiníte důležitý krok na cestě za novou kariérou!

Komu jsou kurzy účetnictví určené

 • Začátečníkům, kteří se chtějí naučit účetnictví
 • Všem, kteří už účetnictví znají, ale chtějí si své znalosti zopakovat nebo doplnit
 • Všem, kteří chtějí získat osvědčení o rekvalifikaci z oboru účetnictví
 • Všem, kteří chtějí pracovat v oboru účetnictví
 • Pro zaměstnance, kteří si přejí zvýšit nebo obnovit svoji profesní kvalifikaci
 • Pro ty, kdo se vracejí do zaměstnání po rodičovské dovolené
 • Pro uchazeče a zájemce o zaměstnání v evidenci úřadu práce
 • Pro absolventy, kteří nemají možnost pracovního uplatnění ve vystudovaném oboru
 • Pro všechny, kteří chtějí učinit první krok pro změnu kariéry a naučit se pracovat v oblasti účetnictví

Nabídka rekvalifikačních kurzů účetnictví

1) Kurzy PREZENČNÍ – rekvalifikační:

2) Kurzy DÁLKOVÉ – rekvalifikační:

3) Kurzy ONLINE:

Další informace Vám rádi poskytneme: