Mzdové účetnictví – online kurz

on-line kurz

Kurzy Mzdové účetnictví Kurzy ONLINE + E-learning

Cena kurzu: Místo konání
10 395 Kč-20 %
8 349 Kč s DPH
(6 900 Kč bez DPH)
Centrum služeb pro podnikání, Fügnerovo náměstí 1866/5, Praha 2 (5 minut od I. P. Pavlova a náměstí Míru, směr Nuselský most - mapa)

Cíle kurzu:

V tomto online kurzu se naučíte mzdové účetnictví. Témata kurzu jsou: zákoník práce, odměňování, zdravotní a sociální pojištění, daň z příjmů, pracovní neschopnost, srážky, důchodové pojištění, odškodnění pracovních úrazů, náhrady za služební cesty.

Popis:

Komu je kurz určen

 • Začátečníkům, kteří se chtějí naučit celou agendu mzdového účetnictví.
 • Všem, kteří si chtějí zopakovat nebo doplnit znalosti z oblasti mzdového účetnictví.
 • Všem, kteří mzdové účetnictví chtějí studovat online.

Co všechno se naučíte

 • Mzdové účetnictví: Budete znát celou oblast mzdového účetnictví.
 • Zákoník práce: Naučíte se orientovat v zákoníku práce.
 • Zdravotní, sociální a důchodové pojištění: Budete znát povinnosti zaměstnance a zaměstnavatele a bude je umět vyřešit.
 • A spoustu dalších témat: Naučíte se agendu – služební cesty, pracovní neschopnost, pracovní úrazy, srážky, daň z příjmů.

Obsah kurzu

 • Online kurz se skládá z 11 odborných celků.

Přehled odborných celků

 1. Role mzdové účetní: Povinnosti zaměstnance a zaměstnavatele. Personální evidence. Zásady pro zpracování osobních údajů.
 2. Zákoník práce: Pracovní poměr. Pracovní smlouvy. Dohody. Pracovní doba. Překážky v práci.
 3. Odměňování: Mzda a plat. Příplatky. Průměrný výdělek.
 4. Zdravotní pojištění a pojistné na sociální zabezpečení: Povinnosti účastníků. Výše pojistného a způsob výpočtu.
 5. Daň z příjmů: Roční zúčtování daně. Nezdanitelné částky. Slevy na dani a daňové zvýhodnění.
 6. Pracovní neschopnost: Dočasná pracovní neschopnost. Náhrada mzdy. Dávky nemocenského pojištění. Ochranná lhůta. Podpůrčí doba.
 7. Srážky: Druhy srážek. Postup provádění srážek.
 8. Důchodové pojištění: Důchodový systém ČR. Evidenční listy důchodového pojištění.
 9. Odškodnění pracovních úrazů: Obecná odpovědnost. Zákonné pojištění. Pracovní úrazy a nemoci z povolání.
 10. Náhrady za služební cesty: Platná legislativa. Cestovní výdaje. Zahraniční pracovní cesta. Druhy cestovních náhrad.
 11. Příklady k procvičování a konzultace

Jak online kurz vypadá

Jak vše probíhá

 • Dostanete přístup do online studijního systému, který bude platit 3 měsíce (po domluvě i déle).
 • Online systém obsahuje materiály ke studiu. Jsou zde pro Vás připravené studijní materiály + procvičování + interaktivní testy.
 • Ovládání studijního systému je velmi jednoduché.
 • Studovat můžete podle Vašich časových možnosti – kdykoliv a odkudkoliv prostřednictvím internetu.

Čas výuky:

 • Kurz si můžete objednat kdykoliv.
 • Sami si určíte kdy a odkud chcete studovat.
 • Sami si určíte tempo studia.

Vstupní podmínky

 • Nemusíte mít žádné vstupní znalosti mzdového účetnictví.
 • Potřebujte pouze počítač a připojení k internetu.

Na závěr

 • Po zásluze odměna ve formě Osvědčení o absolvování kurzu.

Skvělé uplatnění

Po kvalitních účetních je velká poptávka.

Prohlédněte si 413 aktuálních nabídek práce pro „účetní“ nebo „účetnictví“ poblíž Praha na kdejepráce?

Foto z kurzů

Reference:

Podruhé se ráda vracím do Centra služeb pro podnikání, tentokráte na ON-LINE KURZ MZDOVÉ ÚČETNICTVÍ (rok 2019-rekvalifikační kurz- Účetnictví, daně, daňová evidence s praxí na PC) a opět velká pochvala. Materiály jsou velmi hezky zpracovány- jasně, srozumitelně a na profesionální úrovni. Podrobně se každá kapitola věnuje konkrétně danému tématu (např. od role mzdové účetní, zákoník práce, zdravotní a sociální pojištění, srážky, exekuce, daně, pracovní neschopnost, důchodové pojištění, úrazy, cestovní náhrady, a další). E-learning s příklady na procvičování se mi velmi osvědčil k procvičování příkladů i k testování mých znalostí. Velkou výhodou je, že mohu studovat a procvičovat látku kdykoliv během dne. Obzvláště ráda bych pochválila, jak studijní oddělení, tak i paní jednatelky, velmi příjemné a ochotně komunikující. Kurz jednoznačně doporučuji a moc ráda se do Centra služeb pro podnikání, opět budu vracet na další vzdělávací kurzy ( mimo jiné i na on-line kurzy, neboť mi tato forma studia velmi vyhovuje).

Ing. Markéta Kabelková, Ph.D., kabelkovaa(zavinac)volny.cz

S Vaším on-line kurzem Mzdové účetnictví jsem nadmíru spokojená. Materiály jsou přehledné, profesionálně zpracované. Procvičování každé kapitoly je úžasné, ihned vím, v čem se ještě musím zdokonalit a co už zvládám. Jsem velmi potěšena, že i v této nelehké době děláte maximum, aby kurzy probíhaly v daných termínech. Kurz u Vás studuji poprvé a už teď vím, že se zcela jistě vrátím studovat i další. Přeji Vám mnoho úspěchů.

Markéta Bursíková, marketabursova(zavinac)email.cz

Kurz pro mě byl rozhodně přínosem. Podklady jsou srozumitelně a přehledně zpracovány. Oceňuji seznam nejdůležitějších zákonů, vyhlášek a nařízení na začátku každého tématu. Zároveň doplňková videa, on-line příklady a testy s okamžitým vyhodnocením, správným postupem a řešením. Způsob školení formou on-line mi velmi vyhovoval, jelikož jsem si čas a tempo přizpůsobila svým možnostem. Kurz splnil má očekávání a mohu jej doporučit. Ještě jednou děkuji. Ráda se na vás v budoucnu obrátím v případě rozšiřování svých vědomostí.

Vendula Tichá, vendula.ticha@(zavinac)vls.cz

S kurzem jsem spokojen. Studium se mi líbilo, forma studia je výborná, mohl jsem se učit večer doma. Videa se mi líbila, výklad lektorů byl srozumitelný. Děkuji, rád bych v budoucnu si pořídil další kurz.

Anton Therekin, terekhanton(zavinac)seznam.cz

Obecné informace ke kurzům

Přečtěte si, jak se na naše školení přihlásit. Dozvíte se, jak celý kurz probíhá a na co se připravit.


Organizační informace

Výuka probíhá v centru Prahy, Fügnerovo náměstí 1866/5 , Praha 2 – mapa. Vaše první cesta při zahájení kurzu povede do 6. patra, kde se seznámíme a dozvíte se, ve které učebně bude Vaše výuka probíhat. Přijďte o 20 minut dříve, aby na vše bylo dostatek času a Vy se cítili dobře. S sebou si vezměte blok, pero a v případě účetního kurzu kalkulačku. Veškeré organizační dotazy Vám zodpoví naše milé referentky.

Slevy a balíčky

Usilujeme o dostupnost kurzů každému. Proto spolupracujeme s úřady práce a různými sdruženími, přes které je možno kurz získat zdarma. Pokud patříte v současnosti mezi rodiče na MD nebo RD, studenty nebo již objednáváte několikátý kurz, máte nárok na slevu 10%.

Individuální školení pro firmy

Na základě našich zkušeností připravíme firemní školení sestavené podle Vašich konkrétních požadavků. Inspirovat se můžete vypsanými kurzy, ale rádi zohledníme Vaše přání. Zaměstnance pošlete k nám nebo lektoři přijdou do Vaší firmy. Kontaktujte nás.

Politika chrany osobních údajů

Společnost Centrum služeb pro podnikání s.r.o. respektuje a chrání všechny osobní údaje, které od Vás získá. Přinášíme Vám informace o tom, s jakými osobní údaji, jakým způsobem a za jakým účelem pracujeme.